Перший і головний етап процесу придбання житла – це оформлення угоди купівлі-продажу квартири у нотаріуса. Які ще документи мають бути обов’язково переоформленні?
Придбання власної нерухомості – це важливий і відповідальний крок в житті кожного. Незалежно від того чи було житло придбане на власні заощадження, за допомогою розстрочки або ж іпотеки, після оформлення на себе права власності на нерухомість власнику доведеться відвідати декілька різних організацій, для того, щоб перереєструвати рахунки за комунальні послуги, зв’язок, інтернет, телебачення та інші документи.
Комунальні послуги
В першу чергу, новий господар квартири зобов’язаний поінформувати комунальне підприємство, яке обслуговує будинок про зміну власника житла. Для цього необхідно переоформити договір про надання послуг. Після цього етапу компанія-поставник зможе внести необхідні зміни щодо особового рахунку та інформації абонента у свої бази даних.
Власнику потрібно буде укласти нові договори про надання послуг з наступними організаціями:
- постачальник електроенергії (тепло і світло, наприклад, ПАТ “Київенерго”);
- постачальник води (наприклад, КП “Міськводоканал”);
- постачальник газу (наприклад, ПАТ “Київгаз”);
- ЖЕК або ОСББ (в останньому випадку необхідно тільки раз переукласти угоду).
Дізнайтесь розташування всіх абонентських відділів, у відповідній довідковій службі попередньо проконсультуйтесь про деталі процесу, зберіть усі необхідні документи та їх копії в потрібній кількості та в разі потреби запишіться на візит.
Для переоформлення вам знадобляться:
- ID–картка або паспорт (в останньому випадку, додатково необхідно буде додати довідку про присвоєння ідентифікаційного коду);
- договір купівлі-продажу;
- технічний паспорт;
- інші документи на вимогу.
Кожна організація має свої власні терміни переоформлення договору про надання послуг. Попри можливу потребу в очікуванні, після виконання процедури переоформлення угод з підприємствами, що надають комунальні послуги, відносини з ними будуть оновлені.
Реєстрація місця проживання
Згідно з чинним законодавством, необхідність реєстрації в придбаному житлі власник визначає самостійно, адже обов’язкових вимог щодо цього немає. Проте за бажанням це можна зробити, звернувшись до центру надання адміністративних послуг (розташовуються в органах місцевого самоврядування) або подати декларацію в електронній формі через єдиний портал державних послуг “Дія”. В залежності від обраного вами методу, ця процедура може зайняти від декількох хвилин до 1 робочого дня, при цьому потрібно надати стандартний набір документів:
- письмова заява або декларація;
- підтвердження сплати держмита;
- документи, що підтверджують право власності на квартиру;
- військовий квиток або посвідчення про приписку (для військовозобов’язаних громадян);
- паспорт, до якого вноситься відмітка про реєстрацію (не стосується власників ID–карток).
З дозволу власника у квартирі реєструються інші мешканці.
Інтернет та телебачення
Зазвичай, колишній власник житла заздалегідь розриває угоду з компанією, яка надає послуги інтернет сполучення та телебачення, при цьому мережевий кабель залишається у помешканні. Новому власнику потрібно лише знайти відповідного оператора та укласти новий договір на своє ім’я.
Якщо попередній господар не розірвав угоду з поточним оператором, а нового власника влаштовують його тарифи, то за згодою продавця житла договір переоформляється на умовах компанії оператора. Для проведення процедури необхідно буде надати паспорт або ID-картку, договір купівлі-продажу та додаткові документи за потреби.